4. Edycja ODDYCHAJ ZDROWO w labiryncie dziecięcego układu oddechowego

Fundacja Oddech Życia ma zaszczyt na czwartą edycję konferencji „ODDYCHAJ ZDROWO w labiryncie dziecięcego układu oddechowego”. Wydarzenie to, odbędzie się w formie online 21 marca 2024 roku o godzinie 18:00, skupiając się na najnowszych osiągnięciach i wyzwaniach związanych z chorobami układu oddechowego dzieci i młodzieży.

Celem konferencji jest zaoferowanie uczestnikom kompleksowego przeglądu najnowszych badań, innowacyjnych metod leczenia oraz skutecznych strategii profilaktycznych, które mogą być stosowane w codziennej praktyce klinicznej. Spotkanie ma na celu nie tylko edukację, ale także inspirowanie do interdyscyplinarnej współpracy oraz wymianę doświadczeń między specjalistami różnych dziedzin medycyny.

“ODDYCHAJ ZDROWO” jest wydarzeniem dedykowanym przede wszystkim dla lekarzy pediatrów, pulmonologów, alergologów oraz innych specjalistów zajmujących się chorobami układu oddechowego u dzieci i młodzieży. Konferencja będzie również wartościowym źródłem wiedzy dla lekarzy rodzinnych, pielęgniarek i innych profesjonalistów zdrowia, którzy na co dzień spotykają się z problematyką respiracyjną w swojej praktyce.

Udział w “4. Edycji ODDYCHAJ ZDROWO” to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i odkryciami w dziedzinie pediatrii i pulmonologii dziecięcej. Konferencja stanowi także platformę do dyskusji o przyszłości opieki zdrowotnej nad najmłodszymi pacjentami, zwracając uwagę na znaczenie multidyscyplinarnego podejścia w diagnostyce, leczeniu i opiece nad dziećmi z chorobami układu oddechowego.

W ramach konferencji “4. Edycja ODDYCHAJ ZDROWO”, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania serii wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie pediatrii i pulmonologii. Oto niektóre z przykładowych prezentacji, które zostaną zaprezentowane wraz z nazwiskami ich prelegentów:

  • Zapobieganie zakażeniom układu oddechowego za pomocą szczepień: Podczas tego wykładu prof. dr hab. n. med. Ernest Kuchar omówi najnowsze strategie w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom, grypie, RSV oraz COVID-19, zwracając szczególną uwagę na ich znaczenie w ochronie zdrowia dzieci.
  • Dlaczego warto dbać o drożność nosa u dzieci z chorobami oskrzeli i płuc?: Prof. dr hab. n. med. Andrzej Emeryk przedstawi znaczenie utrzymania prawidłowej drożności nosa dla zapewnienia optymalnej funkcji oddechowej u dzieci cierpiących na choroby płuc i oskrzeli.
  • Wirus czy bakteria? Korzyści z szybkiej diagnostyki zakażeń układu oddechowego: Lek. Adam Hermann omówi najnowsze techniki i narzędzia diagnostyczne, które pozwalają na szybkie rozróżnienie infekcji wirusowych od bakteryjnych, co ma kluczowe znaczenie dla skutecznego i celowanego leczenia.
  • Biologiczne leczenie astmy u dzieci i nastolatków: Prof. dr hab. n. med. Marek Kulus zaprezentuje przełomowe podejścia w leczeniu astmy, koncentrując się na terapiach biologicznych i ich wpływie na poprawę jakości życia młodych pacjentów.

rejestracja i udział
Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez platformę SympoMed.

Fundacja Oddech Życia, jako patron medialny, jest zaangażowana w promowanie najwyższych standardów wiedzy medycznej i praktyki klinicznej. “4. Edycja ODDYCHAJ ZDROWO” to nie tylko konferencja, ale również misja, mająca na celu poprawę jakości życia dzieci z chorobami układu oddechowego poprzez edukację, naukę i współpracę specjalistów z różnych dziedzin. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu, które z pewnością wzbogaci Państwa praktykę medyczną i przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej pediatrii i pulmonologii dziecięcej.

rejestracja i program wydarzenia: https://www.sympomed.pl/oddychaj4

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More