Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji: Kongres KIF w Krakowie

Kongres KIF już 12-15 czerwca w Krakowie!

W dniach 12-15 czerwca 2024 roku w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie odbędzie się II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF), wydarzenie pod hasłem “Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji”. Kongres ten jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskich fizjoterapeutów, skupiając uwagę na fizjoterapii, rehabilitacji oraz współpracy między różnymi specjalnościami medycznymi, z pacjentem w centrum zainteresowania.

Patronat

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Ministra Zdrowia, Ministra Nauki, Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Rzecznika Praw Pacjenta, Prezydenta Miasta Krakowa oraz KRKFiIS Polskiej Akademii Nauk. Dzięki wsparciu tych instytucji, Kongres zyskał prestiż i znaczenie na skalę krajową.

Spotkanie autorytetów medycznych

II Kongres KIF zgromadzi w jednym miejscu wybitne autorytety z różnych dziedzin medycyny, w tym specjalistów z zakresu pulmonologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w licznych sesjach naukowych, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które umożliwią im poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności.

Program kongresu

W ramach kongresu zaplanowano:

  • 116 warsztatów,
  • ponad 100 wykładów,
  • 25 sesji naukowych,
  • 5 paneli dyskusyjnych.

Główne zagadnienia

Podczas kongresu poruszone zostaną następujące tematy:

  1. Zapobieganie, diagnostyka i fizjoterapia w kompleksowym interdyscyplinarnym leczeniu: obrażeń i chorób narządu ruchu, a także w pulmonologii, pediatrii, geriatrii, onkologii, neurologii i neurochirurgii, kardiologii i kardiochirurgii, ginekologii, medycynie sportowej oraz w leczeniu sportowców z niepełnosprawnościami.
  2. Standaryzacja postępowania diagnostycznego lekarskiego i fizjoterapeutycznego w celu planowania i monitorowania kompleksowego leczenia.
  3. Zastosowanie różnych metod i modeli fizjoterapii klinicznej oraz omówienie problemów fizjoterapii refundowanej, komercyjnej i uzdrowiskowej.
  4. Wyzwania i koncepcje kształcenia przed i po dyplomie, a także planowane rozszerzanie kompetencji fizjoterapeutów.
  5. Nowe technologie w rehabilitacji oraz sesje studenckie, doktorantów i fizjoterapeutów w trakcie specjalizacji.

Rejestracja i szczegółowe informacje

Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie mogą zarejestrować się przez formularz internetowy dostępny na stronie kongresowej. Program kongresu oraz szczegółowe informacje są dostępne pod adresem II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

II Kongres KIF odbędzie się w nowoczesnym i eleganckim Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, które oferuje przestronne sale konferencyjne, elastyczne przestrzenie warsztatowe oraz piękne foyer z widokiem na panoramę Krakowa. Lokalizacja ta zapewnia idealne warunki do organizacji tak dużego wydarzenia oraz sprzyja nieformalnym rozmowom i relaksowi uczestników między sesjami.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF)

KIF jest samorządem zawodowym zrzeszającym wszystkich polskich fizjoterapeutów z prawem wykonywania zawodu. Do zadań KIF należy reprezentowanie fizjoterapeutów oraz nadzorowanie właściwego wykonywania zawodu w interesie publicznym. Samorząd liczy ponad 78 tysięcy członków, w tym fizjoterapeutów z tytułem magistra, licencjata oraz technika. KIF prowadzi również Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów, dostępny publicznie.

Komitet naukowy

Prezydent II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów: dr Tomasz Dybek.

Wiceprezydenci II Kongresu: dr Dominika Batycka-Stachnik, mgr Hanna Kowalewska, dr n. o zdr. Rafał Trąbka.

Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. n. med i n. o zdr. dr hab. Andrzej Czamara.

Wiceprzewodnicząca Komitetu Naukowego: dr hab. n. o zdr. Elżbieta Skorupska.

Członkowie Komitetu Naukowego obejmują liczne autorytety z dziedziny medycyny i fizjoterapii, których pełna lista znajduje się na stronie kongresowej.

 

Patronat medialny OddechZycia.pl i wsparcie medialne od Pulmonologiczny.pl

Z dumą informujemy, że patronem medialnym II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów jest nasz główny portal OddechZycia.pl Fundacji Oddech Życia.

 

Rejestracja: https://kongres.kif.info.pl/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More