Konferencja pulmonologiczna “Weź głęboki oddech”: Wiedza medyczna i doświadczenia pacjentów

Pulmonologia, jako dziedzina medycyny zajmująca się chorobami układu oddechowego, nabiera coraz większego znaczenia w obliczu rosnącej liczby chorób przewlekłych i środowiskowych wpływających na zdrowie płuc. Konferencja Pulmonologiczna “Weź głęboki oddech”, organizowana przez IFMSA-Poland Oddział Poznań, stanowi odpowiedź na potrzebę szerokiej edukacji i wymiany doświadczeń między specjalistami a społecznością. Wydarzenie to zaplanowano na dni 9-11 maja 2024 roku w Poznaniu.

Cel i zakres konferencji

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i jest skierowana do społeczności lokalnej, studentów medycyny i niemedycznych kierunków, a także wszystkich osób zainteresowanych pulmonologią. Skupia się na najnowszych badaniach, metodach leczenia oraz przypadkach klinicznych, co czyni ją platformą dla wymiany wiedzy i doświadczeń.

Program i struktura wydarzenia

Konferencja “Weź głęboki oddech” zostanie podzielona na trzy dni. Dwa pierwsze dni poświęcone będą na serię wykładów i dyskusji panelowych prowadzonych przez wybitnych specjalistów z dziedziny pulmonologii, psychologii, fizjoterapii oraz przez samych pacjentów. Ostatni dzień wydarzenia będzie zawierał warsztaty i sesje profilaktyczne, skupiające się na zdrowiu publicznym.

Wyjątkowi prelegenci

Wśród prelegentów znajdą się nie tylko uznani eksperci, ale także pacjenci, którzy na co dzień zmieniają swoje życie w związku z chorobami płucnymi. Szczególne uwagi zasługują Marzena Piejko, chorująca na mukowiscydozę i będąca po przeszczepie płuc, oraz Tomasz Danielewicz, zmagający się z pierwotną dyskinezą rzęsek (PCD). Tomasz wystąpi również jako przedstawiciel zawodu medycznego, co dodatkowo wzbogaci perspektywę prezentacji, łącząc wiedzę medyczną z osobistymi doświadczeniami.

Patronaty i współpraca

Wydarzenie jest wspierane przez liczne patronaty, w tym przez Fundację i portal “Oddech Życia”. Portal Pulmonologiczny.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Miejsce i czas trwania

Konferencja odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Poznaniu:

  • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne (ul. Przybyszewskiego 37a)
  • Centrum Biologii Medycznej (ul. Rokietnicka 8)

Szczegółowy harmonogram:

  • 9 maja 2024: 15:40-19:40 – bloki wykładowe
  • 10 maja 2024: 15:00-20:00 – bloki wykładowe
  • 11 maja 2024: 11:00-18:00 – moduły profilaktyczno-warsztatowe

Zaproszenie

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych zdrowiem płuc do udziału w Konferencji Pulmonologicznej “Weź głęboki oddech”. To nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy, ale także moment na nawiązanie nowych kontaktów zawodowych i wymianę doświadczeń z różnych obszarów medycyny i opieki zdrowotnej. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More