System monitorowania płodności femSense zadebiutował na polskim rynku

Innowacyjny system monitorowania płodności femSense zadebiutował na polskim rynku, gdzie spotkał się z żywym zainteresowaniem podczas konferencji naukowej “Wyzwania Medycyny Perinatalnej” w Kołobrzegu. W trakcie trzydniowego sympozjum, które zgromadziło ponad 400 specjalistów z dziedziny ginekologii, femSense był jednym z tematów dyskusji. Ponadto, produkt ten został zaprezentowany na konferencji “Płodność” w Warszawie, dedykowanej szerokiemu gronu osób zainteresowanych tematyką prokreacji, gdzie również przyciągnął uwagę wielu uczestników.

System femSense opiera się na metodzie ciągłego monitorowania temperatury ciała, realizowanego przez zaawansowany technologicznie plaster umieszczany pod pachą. Dane są transmitowane do aplikacji mobilnej za pomocą technologii komunikacji bliskiego zasięgu (NFC). Aplikacja, dostępna w polskiej wersji językowej, umożliwia identyfikację “okna płodności” w cyklu menstruacyjnym użytkowniczki. Zawiera ona również obszerną bazę wiedzy na temat fizjologii cyklu, symptomów charakterystycznych dla jego poszczególnych faz oraz praktycznych wskazówek, pełniąc funkcję edukacyjną dla kobiet pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat własnego organizmu i zdrowia.

Aplikacja wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do zbierania i analizowania danych dotyczących cyklu menstruacyjnego, co w połączeniu z bogatą bazą danych pozwala na precyzyjne określenie okresu płodności. Warto pamiętać, że dni płodne rozpoczynają się około czterech dni przed owulacją, a ich wystąpienie można empirycznie potwierdzić poprzez obserwację spadku, a następnie wzrostu temperatury ciała, co jest związane z przejściem z fazy folikularnej do lutealnej. Precyzja przewidywania początku dni płodnych jest zatem kluczowa w procesie planowania rodziny.

Pomiar temperatury realizowany jest przez plaster z wbudowaną pamięcią, co umożliwia okresowe skanowanie danych, na przykład dwa razy dziennie, przy użyciu technologii NFC. Dzięki temu unika się długotrwałej ekspozycji na promieniowanie, które jest nieodłącznym elementem technologii Bluetooth. Plaster jest dyskretny i komfortowy w użytkowaniu, nie ogranicza codziennych aktywności, takich jak kąpiel czy uprawianie sportu.

Interesującym aspektem jest fakt, że plaster noszony jest jedynie przez 5-7 dni w cyklu, ponieważ aplikacja, analizując zebrane dane, przewiduje okno płodności i informuje o odpowiednim czasie aplikacji i usunięcia plastra.

Podsumowując, femSense to nowatorskie narzędzie, które harmonijnie wpisuje się w trend świadomego zarządzania cyklem menstruacyjnym i płodnością. Może być stosowany zarówno w celu planowania ciąży, jak i jej unikania, co czyni go atrakcyjnym dla szerokiej grupy kobiet.

W kontekście kobiet cierpiących na choroby płuc, które mogą doświadczać zmian w regularności cyklu menstruacyjnego, monitorowanie płodności przy użyciu femSense może stanowić cenne narzędzie. Precyzyjne śledzenie okna płodności jest szczególnie istotne dla tych pacjentek, ponieważ wahania hormonalne mogą wpływać na ich stan zdrowia. Dostosowanie metody antykoncepcyjnej lub planowanie ciąży z uwzględnieniem specyfiki ich stanu zdrowia wymaga szczegółowej i dokładnej analizy, którą femSense jest w stanie zapewnić, wspierając tym samym zarządzanie zdrowiem reprodukcyjnym w tej unikalnej populacji pacjentek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More