X Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia”: platforma wymiany wiedzy i innowacji w dziedzinie fizjoterapii

X Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia” to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla rozwoju naukowego i praktycznego w dziedzinie fizjoterapii. Przez lata konferencja ta ugruntowała swoją pozycję jako istotne forum wymiany doświadczeń, prezentacji badań i innowacyjnych praktyk. Zaplanowana na 20 kwietnia 2024 roku sesja łączy tradycję z nowoczesnością, umożliwiając uczestnictwo zarówno w formie stacjonarnej w Lublinie, jak i online.

Podstawowym celem konferencji jest prezentacja nowoczesnych podejść w fizjoterapii, które mają zastosowanie nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce klinicznej. Organizatorzy wydarzenia kładą nacisk na interdyscyplinarność, otwierając drzwi dla specjalistów z różnych dziedzin – od biotechnologii po psychologię. Dzięki temu uczestnicy mogą czerpać wiedzę z różnorodnych perspektyw, co znacząco wzbogaca ich własną praktykę.

Program i goście honorowi

Wśród prelegentów znalazły się wybitne postacie ze świata nauki i praktyki medycznej. Dr hab. Agnieszka Kędra z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie omówi tematykę bólu kręgosłupa u dzieci i młodzieży, co stanowi istotne wyzwanie dla współczesnej fizjoterapii. Prof. dr hab. n. med. Dorota Sands z Instytutu Matki i Dziecka przedstawi z kolei swoje spostrzeżenia na temat roli fizjoterapii w leczeniu mukowiscydozy. Dr hab. n. o zdr. Agnieszka Guzik z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentuje nowoczesne metody analizy chodu w fizjoterapii neurologicznej.

Formy udziału i możliwości publikacji

Konferencja oferuje uczestnikom różnorodne formy prezentacji swoich prac, od wystąpień ustnych po sesje posterowe. Ponadto, istnieje możliwość publikacji artykułów w recenzowanych materiałach konferencyjnych, co stanowi dodatkowy atut dla naukowców pragnących podzielić się swoimi badaniami z szerszym gronem.

Wpływ poprzedniej edycji

Poprzednia edycja konferencji, która odbyła się 22 kwietnia 2023 roku, zaakcentowała znaczenie nowych technologii i interdyscyplinarnych podejść w fizjoterapii. Dyskusje skupiły się na takich zagadnieniach jak wpływ neurochirurgii na fizjoterapię, skuteczność rehabilitacji pacjentów po COVID-19 oraz wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, w tym robotyki, w procesach rehabilitacyjnych. Prezentacje podkreśliły, jak istotne w dzisiejszych czasach jest połączenie wiedzy specjalistycznej z nowymi technologiami.

Zaproszenie do uczestnictwa

X Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjna Fizjoterapia” stanowi doskonałą okazję do rozwoju zawodowego, nawiązania nowych kontaktów branżowych i poszerzenia perspektyw badawczych. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia oficjalnej strony wydarzenia: https://innowacyjna-fizjoterapia.pl/

Patronat nad wydarzeniem: Oddech Życia (właściciel portalu Pulmonologiczny.pl)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More